eld blog hatter
Munhalyi baleset egy raktárépületben
Dátum: 2025. 05. 12.
Olvasási idő: 5 perc

Munkahelyi biztonság: 4 gyakori targoncabaleset és megelőzésük

Ipari csarnokokban, raktárakban a targoncákkal összefüggő balesetek jelentős kihívást jelentenek a munkahelyi biztonság szempontjából. A targoncák használata számos kockázatot jelent a kezelőkre és a környezetre nézve a nehéz terhek emelésétől egészen a zárt térben való navigálásig.

A targoncabalesetek világszerte az ipari vállalatok egyik fő problémája. Mivel ezeket a járműveket széles körben használják anyagok és áruk mozgatására raktárakban és termelési helyszíneken, elengedhetetlen a használatukkal kapcsolatos kockázatok megértése és csökkentése.

A 4 leggyakoribb targoncabaleset a munkahelyi biztonsággal összefüggően

Gyalogosütközések: Az egyik legsúlyosabb baleset a gyalogosokkal való ütközések a munkahelyen. A látási viszonyok hiánya és a targoncák sebessége halálos balesetekhez vezethet.

Leeső tárgyak: A rakománykezelés során a targoncákról leeshetnek tárgyak, amelyek sérüléseket okozhatnak a munkavállalóknak vagy kárt tehetnek az anyagokban.

Felborulások: Különösen egyenetlen terepen vagy nem megfelelően elhelyezett rakományok esetén a targoncák felborulhatnak, ami a kezelő életét kockáztatja és a berendezéseket károsítja.

Be- és kirakodási balesetek: A nem megfelelő be- és kirakodási eljárások kárt okozhatnak az árukban és baleseteket a kezelőknél.

Targoncakezelő munka közben

A targoncabalesetek lehetséges megelőzési intézkedései

Képzés és oktatás: Biztosítsa, hogy a kezelőket megfelelően kiképezzék a targoncák biztonságos használatára.

Rendszeres karbantartás: Végezzen rendszeres ellenőrzéseket és megelőző karbantartást annak érdekében, hogy a targoncák optimális állapotban legyenek.

Biztonsági eszközök használata: Telepítsen olyan eszközöket, mint az akadályérzékelő érzékelők és hangjelzők a munkahelyi biztonság növelése érdekében.

Biztonságos be- és kirakodási eljárások: Az áruk be- és kirakodására vonatkozó szabványosított eljárások végrehajtása, különös tekintettel a súlyelosztásra és a rakomány stabilitására.

Egyértelmű jelzések: Gondoskodjon arról, hogy a targoncák működési területeit jól jelöljék ki, és a gyalogosok számára egyértelműek legyenek a biztonsági utasítások.

Rugalmas ütközésvédelem: A targoncabalesetek megelőzésének kulcsfontosságú elemei

ELD MPM Rugalmas Ütközésvédelem Gyalogos Biztonsági Korlát PED 150 pin

PED 150 PIN védőkorlát

A PED 150 PIN védőkorlát védi a szerkezeteket és a gyalogosokat a mozgó rakományok mozgatására szánt területeken.

Részletek

SAFE WAY Automata biztonsági kapu

A Safe Way automata biztonsági kapu intelligens érzékelőrendszerének köszönhetően hatékonyan választja el a gyalogos- és járműforgalmat, miközben balesetmentes és optimalizált munkakörnyezetet biztosít.

Részletek
ELD MPM Rugalmas Ütközésvédelem Magassági Védőkorlát Figyelmeztető Táblával

Magassági védőkorlát figyelmeztető táblával

A magassági védőkorlát egy mennyezetre szerelt védőkorlát, amely figyelmezteti a targonca és gépkocsivezetőket alacsony mennyezet vagy akadály esetén.

Részletek

Rugalmas ütközésvédelem: A targoncabalesetek megelőzésének kulcsfontosságú elemei

A targoncabalesetek megelőzésében gyakran figyelmen kívül hagyott lényeges szempont a rugalmas ütközésvédelem fontossága. A rugalmas biztonsági korlátok és ütközők alapvető szerepet játszanak az ütközések okozta sérülések és károk kockázatának csökkentésében.

A rugalmas ütközésvédők fontos megoldást kínálnak a targoncák és a munkahelyen lévő emberek vagy tárgyak közötti esetleges ütközések hatásainak enyhítésére.

A merev korlátokhoz képest a rugalmas ütközésvédő korlátok elnyelik és elvezetik az ütközési energiát, így csökkentik a súlyos sérülések kockázatát.

"Logisztikai szolgáltatóként értek a tárolási megoldásokhoz. Jánosékkal 2012 óta folyamatos üzleti kapcsolatban vagyok, és a raktáraink belső tervezését, az optimális kialakítását, karbantartását rájuk bízom. Pontosak, gyorsak, és mindig a legjobb, ugyanakkor költséghatékony megoldást hozzák be hozzánk. Mivel fontos, hogy raktári állványaink biztonságosak legyenek, mindig őket kérem fel az állványok felülvizsgálatára. Évente egyszer mindenképpen találkozunk, de folyamatos a szakmai kapcsolatunk."

Galambos Tamás

Ügyvezető

A rugalmas ütközésvédők beépítése a biztonsági tervekbe és a szabványos működési eljárásokba jelentősen javíthatja a munkahelyi biztonságot, és megelőzheti a költséges és potenciálisan halálos baleseteket.

Ezért az ilyen megoldásokba való befektetés fontos lépés a biztonságos és védett munkakörnyezet biztosításában a targoncaműveletekben részt vevő valamennyi kezelő és munkavállaló számára.

Kérdésével keressen bátran!

Kérdésével foduljon hozzánk és szakértőink a rendelkezésére állnak.

Kapcsolat

Visszahívást kér?

További bejegyzések