

A 4 leggyakoribb munkahelyi baleset az autóiparban – és raktártechnikai megoldásuk
Az autóiparban dolgozókat érő munkahelyi balesetek többsége nyilvánvaló, azonban más biztonsági kockázatok kevésbé egyértelműek.
A sérülés statisztikák szerint az autóiparban dolgozók a következő kockázatoknak vannak kitéve:
- kézi kezelésből adódó izomterhelés, -sérülés (hát, vállak, térdek),
- csúszásból, botlásból és esésből eredő balesetek, továbbá
- a targoncák és egyéb nagy gépek is komoly veszélyt jelentenek a gyalogos munkavállalókra.
Hogyan előzhetjük meg a munkahelyi baleseteket raktártechnikai megoldásokkal?
Egy raktár tervezésénél fontos meghatároznunk az összes olyan veszélyt, amely kockázatot jelenthet az ott dolgozókra. A veszélyek kiküszöbölését gyakran olcsóbb a tervezés szakaszában megvalósítani. Lássunk néhány, az autóiparban előforduló gyakori balesetet és lehetséges megelőzési formáját.
A targoncákkal történő ütközések komoly sérüléseket okozhatnak, beleértve a zúzódásokat, csonttöréseket vagy akár súlyosabb baleseteket is. A veszélyt növelik a korlátozott látási viszonyok, a szűk közlekedési útvonalak és a nem megfelelően kijelölt gyalogoszónák.
A biztonságos közlekedési szabályok betartása mellett a rugalmas ütközésvédelmi megoldások alkalmazása elengedhetetlen a balesetek megelőzéséhez.

A megoldás: Collision sentry
Ütközésőr a kereszteződések sarkainál található vakfoltok megszüntetésére.
A Collision Sentry Corner Pro Ütközésőr azért dolgozik, hogy megelőzze a sarkokon található vakfoltokban bekövetkező baleseteket azáltal, hogy hang és fényjelzéssel figyelmeztetik a dolgozókat az érkező forgalomra.
A Collision Sentry Corner Pro eszközök az állványok sarkainál kerülnek elhelyezésre, annak érdekében, hogy a nehezen belátható területeken csökkentsék a baleset kockázatát. Az érzékelési zóna mindkét irányban 6 – 7,5 méter.
Az ütközésőr figyelmeztetést ad ki amikor mindkét érzékelési zónában mozgást észlel, tehát a vakfolt mindkét oldalán. Azonnal felhelyezhető, hordozható, kompakt és könnyű. Integrált, beépített mágnessel könnyel felhelyezhető az állványra amelyre biztosan, szorosan illeszkedik.
Az autóiparban gyakori a magasban történő munkavégzés, például platformokon, állványokon vagy létrákon. A magasból történő lezuhanások súlyos sérülésekhez vagy halálos kimenetelű balesetekhez vezethetnek, amennyiben nincsenek megfelelő leesésvédelmi intézkedések, vagy azokat nem megfelelően használják.

A megoldás: tárolószint borító rács
A tárolószint borító rács megakadályozza, hogy tárgyak hulljanak le a tárolószintről, csökkentve a balesetek kockázatát a munkaterületen, miközben növeli a maximálisan kihasználható tárolóhelyek méretét.
Borító rácsaink kiváló minőségű anyagokból készülnek, különféle méretekben és teherbírási igényeknek megfelelően rendelhető, az MSZ EN szabványoknak megfelelve.
Soros, raklapos állványok esetén lehetőséget nyújt gyalogos vagy járművek számára biztonságos átjárók kialakítására. A tárolószint borító rács hajlított szélei biztosítják a stabilitást.
Az egyenletesen megoszló maximális terhelhetőségük konfigurációtól függően akár 1200 kg is lehet, így rendkívül strapabíróak és sokoldalúan alkalmazhatók.
A tárolószint borító rácsok használatával a cégek nemcsak a munkakörnyezet biztonságát növelhetik, hanem lehetővé tehetik a hatékonyabb és rugalmasabb tárolást is. Ideális választás olyan raktárak számára, ahol a hatékonyság és a balesetvédelem egyaránt prioritás.
A kézi anyagmozgatási feladatok, mint például a nehéz tárgyak emelése, cipelése vagy tolása húzódásokhoz, rándulásokhoz vagy hátsérülésekhez vezethetnek, ha nem alkalmaznak megfelelő emelési technikákat, ergonómiai ellenőrzéseket és mechanikus segédeszközöket.
A hajlító, nyújtó mozgások, statikus emelési és pozícionálási feladatok – vagy nagy, hirtelen, ismétlődő vagy tartós erőbehatások – megfelelő raktártechnikai megoldásokkal, például ergonomikus polcrendszerekkel, automatizált emelőberendezésekkel és állítható munkafelületekkel hatékonyan kiküszöbölhetők.

A megoldás: kihúzható rakattartók
Okos megoldások az alacsonyabb tárolási költségekhez, gyorsabb kigyűjtéshez és a jobb munkakörnyezethez.
A cégek jelentős része időt és pénzt veszít, ha nem kezeli hatékonyan az árukat. A problémára a kihúzható rakattartók a megoldás, mellyel kigyűjtés során a kívánt termék gyorsan és ergonomikusan elérhetőek.
Az ismétlődő mozgások, a kényelmetlen testtartás és a kézi emelési feladatok az autógyártásban olyan mozgásszervi megbetegedésekhez vezethetnek, mint a kéztőalagút-szindróma, a hátfájás vagy az íngyulladás, ha az ergonómiai kockázatokat nem kezelik megfelelő munkahelytervezéssel, képzéssel és ergonómiai felmérésekkel.

A megoldás: talajra és gerendára szerelhető kihúzható rakattartó
Könnyen telepíthető, akár 1200 kg teherbírású, 100%-ban kihúzható rakattartók, amelyek manuális raklapemelővel és targoncával is használhatók.
"Logisztikai szolgáltatóként értek a tárolási megoldásokhoz. Jánosékkal 2012 óta folyamatos üzleti kapcsolatban vagyok, és a raktáraink belső tervezését, az optimális kialakítását, karbantartását rájuk bízom. Pontosak, gyorsak, és mindig a legjobb, ugyanakkor költséghatékony megoldást hozzák be hozzánk. Mivel fontos, hogy raktári állványaink biztonságosak legyenek, mindig őket kérem fel az állványok felülvizsgálatára. Évente egyszer mindenképpen találkozunk, de folyamatos a szakmai kapcsolatunk."
Galambos Tamás
Ügyvezető

Elkerülné az ütközéses baleseteket raktárában? Biztosítsa munkatársai és eszközei védelmét a megfelelő ütközésvédelmi megoldásokkal!
Foglaljon ingyenes konzultációt szakértőnkkel, és segítünk megtalálni a legbiztonságosabb rendszert az Ön telephelyére!
Lépjen velünk kapcsolatba még ma!
Kérdésével keressen bátran!
Kérdésével foduljon hozzánk és szakértőink a rendelkezésére állnak.
Kapcsolat